Balázs Judit – Gyermek-, és serdülőkori pszichés zavarok kutatása

Balázs Judit – Gyermek-, és serdülőkori pszichés zavarok kutatása

Célkitűzés: Gyermekkorban előforduló pszichés zavarok vizsgálata, különös tekintettel azok előfordulási gyakoriságára, tünettanára, kockázati tényezőire és életminőségre gyakorolt hatásukra.

• Kutatómunka területei, melyeken jelenleg kutatások zajlanak:

* Gyermekkori öngyilkos magatartás rizikótényezői és prevenciós lehetőségek
    * Figyelemhiányos hiperaktivitás zavar
    * Küszöb alatti gyermekpszichiátriai tünetegyüttesek
    * Gyermekkori pszichés zavarok életminéségre gyakorolt hatása
  • Jelenleg zajló együttműködéses pályázatok:> Suicide Prevention by Internet and Media Based Mental Health Promotion (SUPREME) – Nemzetközi tudományos vizsgálat (7 ország, koordinátor: Karolinska Institutet)
    o EU – DG SANCO (Contract: 2009.12.19.)

> Saving and Empowering Young Lifes in Europe (SEYLE) – Nemzetközi tudományos vizsgálat (12 ország, koordinátor: Karolinska Institutet)
    o EU –HETES KERETPROGRAM (FP-7) (Project nr. 223091)

> Working in Europe to Stop Truancy Among Youth (WE-STAY) -Nemzetközi tudományos vizsgálat (12 ország, koordinátor: Karolinska Institutet)
    o EU –HETES KERETPROGRAM (FP-7) (Project nr. 241542)

A kutatócsoport tagjai – Keresztény Ágnes, Velő Szabina, Szentiványi Dóra és Horváth Lili Olga – által készített, Van segítség! című díjnyertes kisfilm itt látható!